​SUN BACHLEDOVA / SKI BACHLEDOVA

Letná sezóna v Sun Bachledova - Letná prevádzka strediska Sun Bachledova ponúka množstvo aktivít pre celú rodinu. BIKEPARK fungujúci už šiestu sezónu má 4 downhillové trasy rôznej náročnosti a tento rok sa rozšíri o športovú novinku pumptrack nachádzajúcu sa na vrchole, ten je zábavou pre všetky kategórie od detí na odrážadlách až po profíkov. (Pumptrack je druh dráhy pre bicykle, odrážadlá či skateboardy, ktorý využíva  „pumpovanie“ – pohyb hore dole ako zdroj hnacej sily miesto šliapania alebo odrážania sa.)  Cyklistom je k dispozícii kompletné zázemie, dobre vybavená požičovňa i miesto na umývanie bicyklov. V okolí strediska je vyznačených viac ako 130 km horských cyklotrás a nájdete tu aj nenáročný cyklochodník vedúci až do Spišskej Belej.
Pýchou areálu je 14 m vysoká vyhliadková veža v sedle Spišskej Magury s krásnym výhľadom na panorámu Belianskych Tatier a Tri Koruny – Červený Kláštor.

Minulé leto vybudovalo stredisko zábavno-náučný chodník, na ktorom sa deti dozvedia o zvieratách žijúcich na tomto území a pritom hravou formou odpovedajú na otázky z herného plánu. Po ich úspešnom zodpovedaní si v infocentre strediska nájdu malú odmenu.  Na dlhšej časti trasy vedúcej k Jezerskému jazeru je možné pozorovať vtáky, ktoré žijú v búdkach rozmiestnených v okolí chodníka. Na športových stanovištiach si turisti otestujú kondičku či rovnováhu. Ideálne miesto na piknik je priamo pri jazere alebo na hrebeni, kde chuť do jedla spríjemňuje horský vzduch a krásny výhľad.  

V detskom areáli nachádzajúcom sa na pri vrcholovej stanici lanovky sa najmenší vyskáču na veľkých trampolínach a vyšantia na detskom ihrisku. Zábavnú jazdu zažijú na letnej tubingovej dráhe, kde sa vo veľkom kolese spustia dole horským tobogánom. Vietor vo vlasoch a stúpajúci adrenalín všetci pocítia na najdlhšie bobovej dráhe v Tatrách, kde sa pätnástimi zákrutami preženú rýchlosťou až 40 km/hodinu.
Novinkou tohtoročnej sezóny je 9 – jamkové disc golfové ihrisko na zjazdovke Bachledka. Pri hre disc golf ide o hod lietajúceho disku do špeciálneho koša z rôznych stanovíšť, na čo najmenej hodov.

Pribudnú aj nové lesné hry pre deti a voľnočasové aktivity. Horské stredisko Bachledova sa môže pochváliť aj najvyššie položeným malým futbalovým ihriskom na Slovensku. Zakopať si do lopty v nadmorskej výške 1 104 metrov nad morom je výnimočný pocit.
Okolie Bachledovej doliny poskytuje tiež vynikajúce podmienky pre výlety, horské túry a cykloturistiku. V blízkosti sa nachádza lanové centrum i nádherná Belianska jaskyňa.

Bobová dráha

S vetrom vo vlasoch rýchlosťou až 40 km za hodinu prefrčíte najdlhšou bobovou dráhou v Tatrách. Pripravte sa na 1 200 metrov zábavy a adrenalínu, 15 zákrut a skvelý výhľad. Bobová dráha sa nachádza na vrchole Spišskej Magury. Prístup k nej je možný lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Bachledovej, Ždiaru či Jezerska. Dráha je v prevádzke v júni a septembri počas víkendov od 9.00 do 16.00 a počas letných prázdnin – júl, august denne od 9.00 do 18.00. Dráha je z bezpečnostných dôvodov uzavretá v prípade

Najkrajší výhľad na Belianske Tatry -  vyhliadková veža

Kto sa vyberie na výlet do Belianskych Tatier, môže si vychutnať nádherný výhľad na krajinu. Ak sa však chcete pokochať výhľadom na Belianky, mali by ste navštíviť vyhliadkovú vežu v Bachledovej doline. Nájdete ju v sedle Spišskej Magury, kde sa dostanete lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Bachledovej, Ždiaru či Jezerska. Z výšky 14 metrov poskytuje jedinečný výhľad na Belianske Tatry i pieninské Tri Koruny. Vyhliadková veža je voľne prístupná počas celého roka.

Letná tubingová dráha

Ak sa budete nachádzať v okolí Belianskych Tatier, nevynechajte návštevu letnej tubingovej dráhy v Bachledovej doline. Po lesnom tobogáne sa šmýkate vo veľkom kolese. Dráha je zábavou pre deti aj dospelých a bonusom je nádherný výhľad  na štíty Belianskych Tatier. Atrakcia je súčasťou detského areálu na vrchole Spišskej Magury, kam Vás pohodlne vyvezie lanovka z Bachledovej doliny. Letný tubing  je v prevádzke v mesiacoch jún a september počas víkendov od 9.00. do 16.00 a počas letných prázdnin denne od 9.00 do 18.00.

Detský areál

Vyberte sa s deťmi na výlet do Bachledovej. V detskom areáli sú k zdarma k dispozícii veľké trampolíny, detské ihrisko a rôzne lesné hry. Areál sa nachádza na vrchole Spišskej Magury, kam sa dostanete lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou zo Ždiaru, z Bachledovej alebo Jezerska. V tesnej blízkosti areálu sa nachádza aj bobová dráha, letná tubingová dráha a detský náučný chodník vedúci k vyhliadkovej veži. Prístup zvládnete aj s malými deťmi a kočiarom. Areál je otvorený v mesiacoch jún a september počas víkendov od 9.00. do 16.00 a počas letných prázdni denne od 9.00 do 18.00.

Trampolíny

Kto skáče nehnevá - tvrdí výrobca našich trampolín. V detskom areáli Vás čakajú hneď dve profesionálne trampolíny, na ktorých si užijú plno zábavy nielen deti.

Náučný chodník - Za zábavou i poznaním po náučnom chodníku z Bachledovej k Jezerskému jazeru. Bachledová dolina, Ždiar – Jezerské jazero, Jezersko

Detský náučný chodník na hrebeni Spišskej Magury vznikol v lete 2014 a každý rok je  dopĺňaný o nové atrakcie. Má dve časti. Prvá meria 300 metrov a nachádza sa na nej osem stanovíšť venovaných živočíchom, ktoré na danom území žijú. Chodník je zostavený formou hry, takže deti počas cesty lúštia úlohy a odpovedajú na otázky z herného plánu, ktorý dostanú v infocentre. Po ich úspešnom zodpovedaní a vylúštení čaká v infocentre malá odmena pre každého hráča. Detský náučný chodník vedie od výstupu z lanovky k vyhliadkovej veži. Tam začína druhá časť trasy, ktorá meria 6 km a vedie k Jezerskému jazeru a späť. Na ceste nájdete miesta na precvičovanie rovnováhy či sily, lesné hry a stanovištia informujúce o vtákoch. V okolí chodníka sú rozmiestnené vtáčie búdky a kŕmidlá, takže pri troche šťastia môžete vtáctvo pozorovať z tesnej blízkosti. Ideálne miesto na desiatu či piknik je pri jazere, kde sa nachádza altánok a lavičky. Chodník je voľne prístupný celoročne, nástup naň je z hrebeňa Spišskej Magury - Bachledovej doliny, kam sa dostane lanovkou z Bachledovej alebo pešo.

Bike park

Ak milujete bicyklovanie a už vás nudí šliapať po cestách, je čas vyskúšať downhill a zároveň adrenalínové spúšťanie sa na bicykli dole kopcom cez rôznorodý terén a prekážky). V BIKEPARKU v Bachledovej doline vás čakajú 4 trasy rôznej náročnosti. Ako začiatočník začnite modrou, kde sa dole kopcom veziete klopenými zákrutami, vlnami a skúsiť môžete aj menší skok. Po nabratí skúseností vám adrenalín stúpne na červenej a čiernej trase, kde sú skoky vyššie a terén strmší.
BIKEPARK nie je len pre veľkých a skúsených jazdcov. Všetky zručnosti sa učia už deti na pumptreckovej dráhe, ktorá je tohtoročnou novinkou a zároveň prvým pumptrackom v Tatrách a okolí. Princíp pumptracku je v „pumpovaní“ - pohybe hore – dole, ktorý je hnacou silou miesto šliapania do pedálov. Na dráhe sa zároveň cvičí prejazd vlnami a zákrutami, ktorý potom využijete na iných cyklotrasách.  V parku je k dispozícii lanovka na vývoz hore, dobre vybavená požičovňa i miesto na umytie bicyklov.

Prvé disc golfové ihrisko v Tatrách

Na zjazdovke Bachledka vzniklo tohto roku nové 9-jamkové disc golfové ihrisko, ktoré ponúka zábavu pre všetky generácie. Všetky pomôcky aj s pravidlami hry si môžete požičať na mieste. Na Slovensku patrí disc golf medzi nové športy, hoci hádzanie lietajúceho taniera poznáme už dlho. Na rozdiel od neho je disc golf podobný viac golfu, pričom cieľom hry je hodiť lietajúci disk do koša z označeného „odhodiska“ na čo najmenej hodov. Po trafení koša sa hráči posúvajú k ďalšiemu stanovišťu – jamke, kde zase hádžu disk na inak umiestnený kôš.  Ihrisko je bude prístupné od júna do jesene.

Tešíme sa na vašu návštevu!


Viac info: Infocentrum Sun Bachledova, Bachledova dolina 702, 059 55 Ždiar, info@skibachledova.sk, www.facebook.com/skibachledova, www.sunbachledova.sk, kontakt: 052/449 81 01

Prevádzková doba - leto 2015
Jún, september len počas víkendov a sviatkov od 9.00 do 16.00.
Júl, august denne od 9.00 do 18.00.