Rabkoland, Poľsko (57km)
 

     ​Rabkoland je kúzelným miestom pre celú rodinu, mnohými odborníkmi z oblasti zábavných parkov je považovaný za najsympatickejší a najlepšie zorganizovaný zábavný park v Poľsku. Nachádza sa v malopoľskom vojvodstve v Rabke- Zdrój, jeden kilometer od Zakopianky (hlavnej cesty z Krakova do Zakopaného). V roku 2004 ho európsky časopis „Park and Gamex Industry” vyhlásil za najlepší v Poľsku.

Aké atrakcie u nás nájdete?

​     ​Rabkoland tvorí 16 ulíc a 6 námestí, ktoré sú označené tak ako v ozajstnom meste! Už hneď pri vstupe nás na námestí pod Baštami víta verklikár LUCEK oblečený do goralského odevu, ktorý popri krútení kľukou rozpráva veselé príhody. Čaro tohto mestečka vytvárajú pohyblivé sochy, ktorých je v tejto chvíli 254 a časť z nich tvorí Divadlá pohyblivých sôch.
     ​Na námestí, vo Veselej farme, hrá farmár na bendžo a spieva pesničku ”Starý Donald farmu mal”. Spolu s ním spieva rodina a zvieratá. Veľký cirkus má k dispozícii výnimočnú skupinu, ktorá sa skladá z 96 sôch predstavujúcich ľudí a zvieratá. Dávajte si pozor na Strašidelný kaštieľ, pretože zachytáva scény ako zo skutočného strašidelného filmu!


Viac info: Rabkoland