Ski Bachledova

Ski Centrum Strednica

Ski Centrum Strachan

 

Ski Jurgow PL

Ski Monkova dolina

 
 

>>> naspäť <<<

 

Ospravedlňujeme sa Vám za nefunkčnosť niektorých odkazov, na tejto sekcii pracujeme...

 

SKI BACHLEDOVA (5km - skibus zdarma)
 

     Rodinné lyžiarske stredisko Ski Bachledova sa rozprestiera na južnom a severnom svahu Spišskej Magury s nádhernou panorámou Belianskych Tatier. Stredisko ponúka výbornú lyžovačku v troch navzájom prepojených dolinách s celosezónnou garanciou snehu.
     Novinkou tejto sezóny je rozšírenie strediska o tretiu dolinu, čím vzrástli plochy zjazdoviek až o 50%. Prístup do strediska automobilom je možný z obcí Ždiar (Bachledova dolina), Jezersko alebo Malá Franková. 
     Slovenským unikátom sú zjazdové trate v troch dolinách s prístupom z troch rôznych obcí. Stredisko tak spája všetkých sportových nadšencov od Tatier až k Dunajcu. Lyžiari a snowboardisti majú k dispozícii 12 zjazdoviek rôznej obtiažnosti v celkovej dĺžke 11 km, 4-sedačku v Jezersku, 3-sedačku v Bachledovej doline a šesť lyžiarskych vlekov. 
     Lyžiarske stredisko disponuje jedinečnou detskou zónou orientovanou južne na zjazdovke Bachledka I. Malých lyžiarov tu čaká lyžiarska škôlka s posuvnými pásmi a kolotočom (výborný pomocník pri výučbe lyžovania), zábavný svet, tubingová dráha, detské ihrisko a náučný chodník. Ďalšími atrakciami v stredisku Ski Bachledova sú bobová dráha s dĺžkou 1200 metrov, meraná slalomová dráha a snowrafting. Súčasťou strediska je tiež lyžiarska a snowboardová škola, servis, požičovňa športového vybavenia, reštaurácie, bufety a après-ski bar. 
     Z obce Ždiar a Jezersko premáva do lyžiarskeho strediska v hlavnej sezóne bezplatný skibus. 

Večerné lyžovanie 
     Večerné lyžovanie je k dispozícii na zjazdovke Bachledka II. s dĺžkou 270 metrov a ľahkou náročnosťou. Cena večerného lyžovania je v cene celodenného lístka. 
Bežecké lyžovanie
​     Pre bežeckých lyžiarov je pripravených 20 km tratí umiestnených na hrebeni. Trate sú upravované pre klasický štýl, a to jeden krát týždenne v prípade dostatku prírodného snehu.


Kontakt: Infocentrum Ski Bachledova, Bachledova dolina, 05955 Ždiar, tel: +421 52 44 98 101, mobil: +421 911 977 487, email: info@skibachledova.sk

Viac info: Ski Bachledova 


SKI CENTRUM STRACHAN (4km - skibus zdarma)
 

    Lyžiarske stredisko Strachan Ski centrum sa nachádza v Belianskych Tatrách. 
Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 965 m n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 1116 m n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 151 metrov. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. Celková dĺžka zjazdoviek je 0,95 km. 
    V areáli strediska Strachan Ski centrum sa nachádzajú 3 vleky s celkovou prepravnou kapacitou 1610 osôb za hodinu. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi. K ponuke je aj večerné lyžovanie s dĺžkou osvetlených tratí 0,95 km. V okruhu 300 metrov od vlekov sa nachádza bezplatné parkovisko pre návštevníkov lyžiarskeho strediska. 


Kontakt: Strachan SKI Centrum, Ždiar, 059 55 Belianske Tatry Slovakia, Info: +421 (0)905 15 18 15, E-mail: strachan@penzionstrachan.sk, GPS súradnice: 49°16´35" N - 20°14 05" E

Viac info: Ski centrum Strachan
 


 

 


SKI CENTRUM STREDNICA (4km - skibus zdarma)
 

     ​Lyžiarske stredisko Ski centrum Strednica leží v obci Ždiar na rozhraní pohorí Belianske Tatry a Spišská Magura. Patrí medzi najstaršie vysokotatranské strediská. Lyžovanie tu má dlhú tradíciu, ktorá začala už v roku 1952.       Novinkou je štvorsedačková lanovka v lokalite Vtáčie turne. Táto sprístupňuje dve nové zjazdovky so stredne ťažkou náročnosťou a dĺžkou 660 a 550 metrov. Pri dolnej stanici lanovky majú lyžiari a snowboardisti možnosť občerstviť sa v novom bufete. 
     V stredisku sa ďalej nachádza 9 lyžiarskych vlekov s dĺžkou od 80 do 460 metrov a zjazdové trate pre začiatočníkov a menej náročných lyžiarov a snowboardistov. Celková dĺžka zjazdoviek je takmer 5 km, pričom polovica z nich je technicky zasnežovaná. Rodiny s deťmi majú možnosť využiť lyžiarsku škôlku. K dispozícii je tiež lyžiarska škola, požičovňa lyží, úschovňa a servis. 

Bežecké lyžovanie
     Priaznivci bežeckého lyžovania ocenia 8 km tratí. Sú upravované podľa potreby pre korčuliarsky aj klasický štýl tak, aby boli vždy v prevádzkyschopnom stave. Šírka tratí je 6 metrov.


Kontakt: Ski centrum Strednica, Ždiar 670, 059 55, Tel: +421 (0)52 449 81 06, +421 (0)905 872 598, E-mail: skicentrumstrednica@gmail.com, Web: www.strednica.sk


Viac info: Ski centrum Strednica 


SKI JURGÓW PL (14km)
 

     Centrum rekreácie a odpočinku "HAWRAŃ" Sp. z o.o. v Jurgowe sa nachádza v PoĽsku v obci Bukowina Tatrzańska na svahoch Górkoweho vrchu, jeden kilometer od hraníc so Slovenskom. Návštevníci môžu obdivovať krásu Belianskych Tatier s ich najvyšším vrcholom Havranom. V Jurgowe si lyžiari môžu vychutnať vynikajúce snehové podmienky po dobu štyroch mesiacov

     K dispozícii je 7 zjazdoviek rôznej obtiažnosti (od zelenej pre začiatočníkov, po červenú až čiernu pre pokročilejších). Všetky trasy sú osvetlené, umelé zasnežované a upravené každú noc. V centre je veľká reštaurácia, kde sa môžete občerstviť a zohriať. K dispozícii je bezplatné parkovisko pre osobné automobily i autobusy, moderná požičovňa športového vybavenia, ktorá ponúka služby pre údržbu lyží. Začiatočníci môžu využiť služby profesionálnej lyžiarskej školy SKI-PLUS. 


Kontakt: Centrum rekreácie a odpočinku "HAWRAŃ", Sp. z o.o. w Jurgowe, 34-532 Jurgów 5, SEKRETARIAT tel: 182082102, biuro@jurgowski.pl

Viac info: Jurgow ski