BACHLEDKA SKI&SUN

Lyžiarske stredisko BACHLEDKA Ski & Sun je súčasťou skupiny TatrySki. Tá spája 9 lyžiarskych stredísk a klzísk v okolí Tatier na Slovensku i v Poľsku, v ktorých je možné lyžovať sa na jeden skipas. Spoločné lístky sú 1-dňové a dlhšie. Návštevníci tak majú možnosť lyžovať takmer na 40 km zjazdoviek a využívať až 45 lanoviek a vlekov. O stredisku
Rodinné lyžiarske stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza sa na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad.
Rozprestiera sa na území troch obcí – Ždiar, Jezersko a Malá Franková, pričom prístup do strediska je možný tak z Bachledovej doliny ako i Jezerska či Malej Frankovej.  BACHLEDKA Ski & Sun ponúka slovenský unikát, možnosť lyžovať sa v troch dolinách z rôznych svetových strán, fantastickú rodinnú lyžovačku a celosezónnou garanciu snehu. Umelo zasnežovaných je až 6 km zjazdoviek. Lyžiarom je k dispozícii 4-sedačka Jezersko, novinka tejto sezóny 10-miestna Gondola Bachledova dolina, 5 vlekov, 9 zjazdoviek v dĺžke takmer 9 km, a to vo všetkých stupňoch náročnosti, ako aj 20 km bežeckých tratí. Samozrejmosťou je večerné lyžovanie, lyžiarska škola, ski-servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, parkovanie a ski-bus, ktorý bude zvážať lyžiarov v Ždiari a Jezersku.
V Bachledke nezabúdame ani na našich najmenších, pre ktorých máme pripravených hneď niekoľko atrakcií. Kým starší aktívne oddychujú na zjazdovkách alebo sa vyhrievajú na slniečku pred apres ski-barom, tí mladší sa môžu dosýta vyblázniť v lyžiarskej škôlke SUNKID. Kolotoč určený pre začínajúcich lyžiarov im poskytne zábavu a pocit radosti z pohybu na lyžiach. Po čase strávenom učením sa, sa môžu presunúť do detského rozprávkového sveta s tubingovou dráhou a náučným chodníkom. Ak už majú snehu dosť, vyšantia sa v novom detskom kútiku v hoteli priamo pri svahu. Bodkou za perfektne stráveným dňom je zážitok zo zimnej jazdy na bobovej dráhe či snowraftingu.
Telo i dušu následne poteší oddych vo wellness centre v Penzióne SKI Jezersko či Hoteli Bachledka priamo v stredisku. Okrem lyžovania sa v troch navzájom prepojených dolinách môžete navštíviť aj celoročne otvorený Chodník korunami stromov, ktorý vás s minimálnym prevýšením a bezbariérovou úpravou prevedie až na 36 metrov vysokú vežu, odkiaľ sa môžete kochať nádhernou prírodou Spišskej Magury a Belianskych Tatier.
Ďalšou novinkou zimnej sezóny je nová lyžiarska škola s tímom licencovaných inštruktorov, ktorí sa budú tešiť na svojich žiakov, ktorým predvedú čaro svišťania zasneženým svahom.
V neposlednom rade pre Vás chystáme novú a jedinečnú panoramatickú reštauráciu ukrytú vo svahu kopca, v ktorej sa budú nachádzať obchodné priestory a výučbová miestnosť pre enviromentálnu výchovu či jedinečne strávené hodiny biológie a ekológie.
V oblastí Ždiaru, Jezerska a okolí je k dispozícii až 3 000 lôžok v hoteloch, penziónoch a chatách rôznych kategórií. Lokálne špeciality a iné lahôdky ponúkajú miestne reštaurácie, bistrá a bufety priamo na svahu.

Bobová dráha

S vetrom vo vlasoch rýchlosťou až 40 km za hodinu prefrčíte najdlhšou bobovou dráhou v Tatrách. Pripravte sa na 1 200 metrov zábavy a adrenalínu, 15 zákrut a skvelý výhľad. Bobová dráha sa nachádza na vrchole Spišskej Magury. Prístup k nej je možný lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Bachledovej, Ždiaru či Jezerska. Dráha je v prevádzke v júni a septembri počas víkendov od 9.00 do 16.00 a počas letných prázdnin – júl, august denne od 9.00 do 18.00. Dráha je z bezpečnostných dôvodov uzavretá v prípade

Najkrajší výhľad na Belianske Tatry -  vyhliadková veža

Kto sa vyberie na výlet do Belianskych Tatier, môže si vychutnať nádherný výhľad na krajinu. Ak sa však chcete pokochať výhľadom na Belianky, mali by ste navštíviť vyhliadkovú vežu v Bachledovej doline. Nájdete ju v sedle Spišskej Magury, kde sa dostanete lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Bachledovej, Ždiaru či Jezerska. Z výšky 14 metrov poskytuje jedinečný výhľad na Belianske Tatry i pieninské Tri Koruny. Vyhliadková veža je voľne prístupná počas celého roka.

Letná tubingová dráha

Ak sa budete nachádzať v okolí Belianskych Tatier, nevynechajte návštevu letnej tubingovej dráhy v Bachledovej doline. Po lesnom tobogáne sa šmýkate vo veľkom kolese. Dráha je zábavou pre deti aj dospelých a bonusom je nádherný výhľad  na štíty Belianskych Tatier. Atrakcia je súčasťou detského areálu na vrchole Spišskej Magury, kam Vás pohodlne vyvezie lanovka z Bachledovej doliny. Letný tubing  je v prevádzke v mesiacoch jún a september počas víkendov od 9.00. do 16.00 a počas letných prázdnin denne od 9.00 do 18.00.

Detský areál

Vyberte sa s deťmi na výlet do Bachledovej. V detskom areáli sú k zdarma k dispozícii veľké trampolíny, detské ihrisko a rôzne lesné hry. Areál sa nachádza na vrchole Spišskej Magury, kam sa dostanete lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou zo Ždiaru, z Bachledovej alebo Jezerska. V tesnej blízkosti areálu sa nachádza aj bobová dráha, letná tubingová dráha a detský náučný chodník vedúci k vyhliadkovej veži. Prístup zvládnete aj s malými deťmi a kočiarom. 

Trampolíny

Kto skáče nehnevá - tvrdí výrobca našich trampolín. V detskom areáli Vás čakajú hneď dve profesionálne trampolíny, na ktorých si užijú plno zábavy nielen deti.

Náučný chodník - Za zábavou i poznaním po náučnom chodníku z Bachledovej k Jezerskému jazeru. Bachledová dolina, Ždiar – Jezerské jazero, Jezersko

Detský náučný chodník na hrebeni Spišskej Magury vznikol v lete 2014 a každý rok je  dopĺňaný o nové atrakcie. Má dve časti. Prvá meria 300 metrov a nachádza sa na nej osem stanovíšť venovaných živočíchom, ktoré na danom území žijú. Chodník je zostavený formou hry, takže deti počas cesty lúštia úlohy a odpovedajú na otázky z herného plánu, ktorý dostanú v infocentre. Po ich úspešnom zodpovedaní a vylúštení čaká v infocentre malá odmena pre každého hráča. Detský náučný chodník vedie od výstupu z lanovky k vyhliadkovej veži. Tam začína druhá časť trasy, ktorá meria 6 km a vedie k Jezerskému jazeru a späť. Na ceste nájdete miesta na precvičovanie rovnováhy či sily, lesné hry a stanovištia informujúce o vtákoch. V okolí chodníka sú rozmiestnené vtáčie búdky a kŕmidlá, takže pri troche šťastia môžete vtáctvo pozorovať z tesnej blízkosti. Ideálne miesto na desiatu či piknik je pri jazere, kde sa nachádza altánok a lavičky. Chodník je voľne prístupný celoročne, nástup naň je z hrebeňa Spišskej Magury - Bachledovej doliny, kam sa dostane lanovkou z Bachledovej alebo pešo.

Bike park

Ak milujete bicyklovanie a už vás nudí šliapať po cestách, je čas vyskúšať downhill a zároveň adrenalínové spúšťanie sa na bicykli dole kopcom cez rôznorodý terén a prekážky). V BIKEPARKU v Bachledovej doline vás čakajú 4 trasy rôznej náročnosti. Ako začiatočník začnite modrou, kde sa dole kopcom veziete klopenými zákrutami, vlnami a skúsiť môžete aj menší skok. Po nabratí skúseností vám adrenalín stúpne na červenej a čiernej trase, kde sú skoky vyššie a terén strmší.
BIKEPARK nie je len pre veľkých a skúsených jazdcov. Všetky zručnosti sa učia už deti na pumptreckovej dráhe, ktorá je tohtoročnou novinkou a zároveň prvým pumptrackom v Tatrách a okolí. Princíp pumptracku je v „pumpovaní“ - pohybe hore – dole, ktorý je hnacou silou miesto šliapania do pedálov. Na dráhe sa zároveň cvičí prejazd vlnami a zákrutami, ktorý potom využijete na iných cyklotrasách.  V parku je k dispozícii lanovka na vývoz hore, dobre vybavená požičovňa i miesto na umytie bicyklov.

Prvé disc golfové ihrisko v Tatrách

Na zjazdovke Bachledka vzniklo tohto roku nové 9-jamkové disc golfové ihrisko, ktoré ponúka zábavu pre všetky generácie. Všetky pomôcky aj s pravidlami hry si môžete požičať na mieste. Na Slovensku patrí disc golf medzi nové športy, hoci hádzanie lietajúceho taniera poznáme už dlho. Na rozdiel od neho je disc golf podobný viac golfu, pričom cieľom hry je hodiť lietajúci disk do koša z označeného „odhodiska“ na čo najmenej hodov. Po trafení koša sa hráči posúvajú k ďalšiemu stanovišťu – jamke, kde zase hádžu disk na inak umiestnený kôš.  Ihrisko je bude prístupné od júna do jesene.

Tešíme sa na vašu návštevu!


Viac info: Infocentrum Sun Bachledova, Bachledova dolina 702, 059 55 Ždiar, info@skibachledova.sk, www.facebook.com/skibachledova, www.sunbachledova.sk, kontakt: 052/449 81 01